Energylandia- co zabrać ze sobą na wyjazd do Energylandii?

Decyzja zapadła – organizujemy wyjazd do Energylandii

Energylandia jest na ten moment największym parkiem rozrywki w Polsce i jednym z najczęstszych celów wakacyjnych wycieczek dla rodzin. Wielkie, kolorowe wesołe miasteczko kusi obiecującymi rozrywkami i tą nutką adrenaliny, której nie jesteśmy w stanie zaznać w codziennym życiu. Przygotowanie się do takiego wyjazdu może przytłoczyć nawet doświadczonego podróżnika, zwłaszcza gdy oprócz zorganizowania dojazdu, noclegu i biletów trzeba zastanowić się, co właściwie zabrać ze sobą? I jak o niczym nie zapomnieć?

Przede wszystkim lista – co zabrać na wyjazd do Enerylandii?

Sformułowanie listy niezbędnych przedmiotów nie tylko zmniejszy szansę na to, że czegoś zapomnimy, ale też pozwoli nam zdecydowanie usprawnić pakowanie. Nie będziemy stać nad otwartą walizką i zastanawiać się, co do niej włożyć, tylko konsekwentnie zbierzemy rzeczy z listy w jednym miejscu. Zamknij teraz oczy i zastanów się przez chwilę. Jedziesz do Energylandii – co będzie Ci potrzebne? Zapisz wszystkie swoje pomysły na kartce. Możesz także skorzystać z gotowych list, które znajdziesz w internecie. A teraz przejdźmy już do konkretów.

Co należy koniecznie mieć pod ręką w czasie podróży do Energylandii?

Niezależnie od długości podróży, każdy z nas chciałby dojechać do Energylandii wypoczęty i gotowy na zabawę. W tym celu warto zadbać o wygodę podczas podróży. Dla lubiących spać w drodze poduszka podróżna lub cienki koc będą świetnym wyborem. Dla małego dziecka możemy zabrać jego ulubioną przytulankę, a także coś, co odwróci jego uwagę od długiej i monotonnej jazdy. Może to być grzechotka, ulubiona książeczka lub ukochana lalka. Dla nieco starszych dzieci świetnie sprawdzą się gry magnetyczne, które zostały stworzone właśnie na czas wakacyjnych wyjazdów. Dzięki magnesom zdecydowanie mniej elementów się rozsypie i pogubi. Dobrym pomysłem niezależnie od wieku, w jakim są nasi towarzysze podróży, jest przygotowanie płyty (lub nawet kilku) z piosenkami, które lubimy, by umilić sobie czas. Jeśli korzystamy z transportu publicznego, warto mieć ze sobą słuchawki, by nie utrudniać podróży współpasażerom. I koniecznie zabierzmy ze sobą chusteczki, zwykłe i mokre. Na pewno niejeden raz uratują nam życie, nie tylko podczas jazdy.

Co zabrać na wyjazd do Energylandii? – Każdy musi przecież coś jeść!

Jedzenie to podstawa, z tym nie ma co się kłócić. Warto na początku pomyśleć o tym, czego w kwestii jedzenia nie musimy zabierać. W samej Energylandii znajduje się wiele lokali gastronomicznych, więc pakowanie ze sobą obiadu lub innych ciepłych posiłków, które i tak wystygną, nie ma większego sensu. Warto za to przygotować przekąski, najlepiej lekkostrawne (na szalonych kolejkach łatwo nabawić się mdłości). Podczas podróży dobrze sprawdzą sucharki lub chrupki kukurydziane, które nie powinny zaszkodzić nawet osobom źle znoszącym dalekie podróże. I koniecznie zaopatrzmy się w wodę niegazowaną. Dla małego dziecka, którego nie karmimy już mlekiem, idealnie sprawdzą się posiłki w słoiczkach, które oszczędzą nam czas przygotowania posiłku. Należy tylko pamiętać, że mogą one być dość ciężkie i trzeba będzie uważać na torbę, w której je przechowujemy. Zdecydowanie nam się nie przydadzą, jeśli się potłuką.

Energylandia w środku parnego lata – o czym nie możesz zapomnieć?

Krem z filtrem i nakrycie głowy (kapelusz, chusta lub czapka z daszkiem) to absolutna podstawa, jeśli chcemy uniknąć przegrzania. Oprócz tego koniecznie wspomniana już wyżej woda. Jeśli się skończy, biegiem musimy ją uzupełnić lub kupić następną butelkę. Dobrym rozwiązaniem, przy okazji przyjaznym dla środowiska, może być butelka z filtrem, którą możemy uzupełniać zwykłą kranówką. Warto wziąć też ubrania na zmianę w razie, gdybyśmy zmokli podczas nagłej ulewy. Przydatne mogą okazać się okulary przeciwsłoneczne, zwłaszcza dla kierowcy w słoneczny dzień. Jeśli podróżujemy samochodem, warto posiadać specjalne osłonki na szyby, by światło nie oślepiało nas podczas drogi.

Wyjazd do Energylandii – zabierzmy dobry humor!

Dobry humor podczas wyjazdu jest najważniejszy. Większość zapomnianych przedmiotów da się dokupić, lecz z markotnym i zniechęconym człowiekiem szybko stracimy chęci na zabawę podczas wyjazdu. Postarajmy się więc nastawić do niego pozytywnie. Nawet jeśli Energylandia nie była naszym marzeniem, to może właśnie spełniamy marzenie kogoś nam bliskiego? Zachowajmy więc optymizm i bawmy się, niezależnie od wpadek i pomyłek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *