Pościel z superbohaterem- na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym, a nawet szkolnym chętnie utożsamiają się z ulubionym bohaterem z bajek, gier. W fazie wzmożonego zainteresowania pragną posiadać nie tylko zabawki z danej serii, ale również przedmioty użytku codziennego z konkretnym motywem. Jednym z nich jest pościel z superbohaterem, dzięki czemu dziecko nawet zasypiając może marzyć o wcieleniu się w jego rolę. Są również i dorośli amatorzy superbohaterów i tekstyliów z ich podobizną. Na co zwrócić uwagę przy zakupie pościeli z superbohaterem?

Właściwy wzór pościeli z superbohaterem

Choć dorośli kierują się różnymi kryteriami przy wyborze pościeli, dla dziecka najważniejszy jest jej wygląd. Zwłaszcza, jeżeli ma ona być prezentem, upewnijmy się, że dokonujemy wyboru produktu z właściwym superbohaterem. Ważna jest oryginalność postaci, dlatego wybierajmy pościele z licencją. Jeżeli ma to być przykładowo Spiderman, niech on wygląda jak ten z filmu, a nie jego kiepska podróba. Dziecko mogłoby być zawiedzione w tym przypadku. Pościele z superbohaterem powinny mieć też intensywne barwy, imitować scenerię z bajki czy filmu, a wtedy na pewno będą się podobały.

Jakość pościeli z superbohaterem

Choć dziecko na aspekt jakości zwraca mniejszą uwagę, dla dorosłych jest on już istotny. Pościel powinna być uszyta z naturalnych, wysokogatunkowych materiałów, jak np. bawełna. Dzięki temu będzie ona przyjemna w użytkowaniu, zapewni komfort spania. Jednocześnie nie spowoduje żadnych alergii, będzie przyjazna dla skóry. Dobrej jakości tkanina, z której wykonana jest pościel będzie dobrze izolowała ciepło, a także odprowadzała wodę. Dzięki temu dziecku będzie przytulnie, ale nie będzie się nadmiernie pociło, jakby to było w przypadku sztucznych materiałów. Wysokogatunkowa tkanina to także większa wytrzymałość na uszkodzenia, dlatego dłużej posłuży. Ważne też, aby nadruk nie sprał się szybko, ale aby nawet po wielu praniach barwy były mocno nasycone.

Rozmiar pościeli z superbohaterem

Pamiętajmy, że rozmiary pościeli, nawet tych typowo dziecięcych, nie są jednakowe. W przypadku kołdry dziecięcej długość może oscylować w granicach 140 – 180 cm, podczas gdy szerokość z reguły wynosi 60 – 70 cm. Natomiast poduszka może być o wymiarach 50 x 60 cm lub mieć inną wielkość. Pościele z superbohaterem są też wielkości tradycyjnych pościeli dla dorosłych, ale i one są różne. Musimy dokładnie znać te wymiary: jeżeli kupimy zbyt małą pościel, kołdra i poduszka będą się kłębiły, zaginały w środku powodując uczucie dużej niewygody, natomiast jeżeli zakupimy za dużą, kołdra i poduszka wewnątrz będą się przesuwały, a dziecko w efekcie będzie przykrywało się samą poszwą.

Rodzaj zapięcia pościeli z superbohaterem

Nie jest on bez znaczenia, jeżeli chodzi o wygodę używania. Zapięcie musi skutecznie trzymać kołdrę i poduszkę w ryzach, a jednocześnie nie może wywoływać uczucia gniecenia. Pościel może być bez typowego zapięcia, uszyta na zakładkę, jednak w przypadku wiercącego się dziecka, jej zawartość może się w nocy wysuwać. Znacznie skuteczniejsze są zapięcia na guziki lub zamek błyskawiczny, ale musimy się upewnić, czy z kolei ta forma będzie przyjemna dla ciała.

Pościel z superbohaterem może być świetnym prezentem z jakiejś konkretnej okazji lub bez niej. Ważne, żeby była najwyższej jakości, a nie tylko pięknie wyglądała. Dziecko lubi otaczać się przedmiotami z motywem ulubionych bajek czy gier, dlatego zasypianie w pościeli z superbohaterem na pewno będzie przywoływało miłe skojarzenia, może ułatwić zasypianie, a nawet wywołać kolorowe sny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *