Rodzinny wyjazd- co warto zobaczyć z dziećmi w Poznaniu?

Poznań jest coraz częściej odwiedzanym miastem w Polsce. Stolica Wielkopolski przyciąga nie tylko fanów kultury i amatorów historii, ale też całe rodziny. Co warto zobaczyć z dziećmi w Poznaniu?

Rodzinny wyjazd do Poznania

Poznań jest świetnym miejscem na rodzinny wyjazd. Miasto posiada szeroką ofertę kulturalną, rozrywkową, edukacyjną oraz rekreacyjną. Lokalizacja nad Wartą i bliskość okolicznych lasów, rezerwatów, parków krajobrazowych i narodowych sprawia, że wypoczynek może być nie tylko spotkaniem z miejską kulturą, ale też czasem spędzonym na łonie natury.

Co warto zobaczyć z dziećmi w Poznaniu?

Lista miejsc, które warto zobaczyć z dziećmi w Poznaniu, jest naprawdę długa. Dlatego przedstawione propozycje poznańskich atrakcji na rodzinny wyjazd podzielone zostały na kategorie: historia i kultura, muzea, aktywny wypoczynek, natura i rozrywka.

Historia i kultura

W tej kategorii obowiązkową atrakcją wartą zobaczenia z dziećmi są poznańskie koziołki. Dwa koziołki, umieszczone na wieży ratusza na Starym Rynku, codziennie w południe trykają się główkami, a na płycie starówki zbierają się zarówno ich młodzi, jak i starsi fani.

Spod koziołków warto zabrać dzieci na Ostrów Tumski, gdzie znajduje się Bazylika św. Piotra i Pawła. To jedna z najstarszych polskich katedr, łącząca w sobie trzy style architektoniczne: gotycki, barokowy i neogotyk. To także miejsce, w którym pochowani są pierwsi polscy królowie.

Muzea

Pierwsza propozycja to Muzeum Czekolady. To miejsce dla rodzin z dziećmi, w którym można poznać historię i proces produkcji czekolady, przygotować własną tabliczkę oraz spróbować pysznych, ręcznie robionych pralin. To także manufaktura cukierków i lizaków. Goście mogą obserwować produkcję słodyczy, a nawet samodzielnie wykonać karmelowego lizaka. To przyjemne miejsce warte odwiedzenia z dziećmi.

Drugim miejscem jest Żywe muzeum Rogala Świętomarcińskiego. W tym miejscu rodziny dowiedzą się ciekawostek o tradycyjnym poznańskim przysmaku oraz będą uczestniczyć w rogalowym warsztacie. Muzeum Rogala to pyszna rozrywka!

Trzecie muzeum, to Muzeum Instrumentów. Ciekawe miejsce dla wszystkich miłośników muzyki, w którym można zobaczyć nie tylko klasyczne i współczesne instrumenty, ale także ich historyczne odpowiedniki. Warto odwiedzić je z dziećmi.

Wszystkie trzy miejsca znajdują się w obrębie Starego Rynku.

Aktywny wypoczynek

Wyjazd do Poznania nie musi wiązać się tylko ze zwiedzaniem. Dla osób lubiących aktywny wypoczynek również oferta jest szeroka. Z dziećmi warto wybrać się na spacer lub wycieczkę rowerową wartostradą. Na Warcie można popływać kajakiem, w okolicy znajduje się też dużo terenów sportowo rekreacyjnych.

Latem można zabrać dzieci na rolkowisko przy INEA Stadionie a zimą na jedno z licznych lodowisk – na Chwiałce, przy stadionie lub na Bogdance.

Obowiązkowo trzeba z dziećmi zobaczyć poznańskie zoo. Do Nowego Zoo można przejechać się kolejką Maltanką i spędzić tam aktywny rodzinny dzień. Stare Zoo, w pobliżu Ronda Kaponiera to darmowy park i miejsce bardzo lubiane przez najmłodszych.

Będąc nad Maltą, koniecznie trzeba zabrać dzieci do parku linowego, na spacer brzegiem jeziora Maltańskiego, gdzie znajdują się knajpki, restauracje, place zabaw, stok narciarski i tor saneczkowy, które na pewno sprawią dzieciom wiele radości.

Natura i rozrywka

Z dziećmi trzeba zobaczyć pod poznański Wielkopolski Park Narodowy, wybrać się do Puszczy Zielonki lub w Dolinę Bogdanki. To piękne i bogate przyrodniczo lokacje na mapie Wielkopolski, warte zobaczenia z dziećmi podczas wyjazdu do Poznania.

Dla rodzin lubiących miejskie rozrywki dobrymi miejscami do zobaczenia z dziećmi w Poznaniu może być Jump Arena, Fly Park czy Park Rozrywki Rodzinka w Skórzewie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *